Litet unikt kontor i centralt läge
I Pallas Office finns ett mindre kontor om 75 kvadrat ledigt med härlig utsikt över Hallbergsplatsen och Viskan. Möjlighet till entré direkt från parkeringsdäck eller från Hallbergsplatsen via trapphus.
Cernera skräddarsyr och anpassar lokalen för att passa kundens behov. Med vår expertis och er vision tar vi tillsammans fram en plats för er att blomstra på.
Andra hyresgäster i fastigheten är bland annat Aspia, TF Bank, Järngrinden, Balthazar, Bowlers, Gina tricot, Normal, Rituals, Cervera, Grand fitness och Joel Joelina.
Fakta
Adress | Lilla Brogatan 6, Borås |
---|---|
Stadsdel | Centrum |
Storlek | 75 kvm |
Hiss | Ja |
Uppvärmning | Fjärrvärme |
Bredband | Fiber |
Källsortering | Ja |
Parkering | Ja |
Om fastigheten
Kvarteret Pallas är beläget utmed Viskan mittemot Stadsparken i själva hjärtat av Borås. Syftet med Pallasprojektet är att återskapa fördelarna från den tid då kvarteret präglades av optimism och framtidstro. Därför har det varit viktigt att förmedla design och funktion i ett bredare perspektiv, med bästa möjliga kvalitet. Pallas är med andra ord ett signum för sin samtid – och för Borås framtid.
Närservice
Pallas har ett attraktivt läge i centrala Borås med butiker, restauranger, detaljhandel och stadsliv runt knuten – och nära även till Högskolan och Simonsland. Pallas har också närhet till frekvent kollektivtrafik, Södra Torget, Stadsparken och Borås resecentrum.
Andra hyresgäster
Aspia, TF Bank, Järngrinden, Balthazar, Bowlers, Gina tricot, Frankenius Equity, Normal, Rituals, Cervera, Grand fitness och Joel Joelina.
Teknisk info
Person/varuhiss, komfortkyla, fjärrvärme, fiberoptik, källsortering. Internetanslutning via fibernät.
Avstånd

Intresseanmälan
Kontakt
