Kontor på Navet i Jönköping

Här utvecklar vi Jönköpings nya destination Navet. En upprustning och förädling av området, där du som hyresgäst nu har möjlighet att påverka utformningen.

I vår vision för området kommer det etableras kontor som i synergi med övriga verksamheter skapar en dynamisk och attraktiv arbetsmiljö. Utöver den nuvarande byggnaden finns även byggrätt för ytterligare kontorslokaler, antingen som fristående byggnader eller i anslutning till den befintliga strukturen.

Kontoret ligger lättillgängligt med direkt anslutning till väg E4 via Ryhovsmotet, vilket ger ett fint skyltläge mot vägen.  Kollektivtrafiken erbjuder täta avgångar med två hållplatser nära kontorsområdet. Med vår expertis och er vision kan vi utveckla den optimala kontorslösningen som passar era behov.

Fakta

Adress Ryhovsgatan 3, Jönköping
StadsdelRyhov
Storlek400-3 000 kvm
HissJa
KonferensrumJa
UppvärmningFjärrvärme
BredbandFiber
KällsorteringMiljörum, flerfraktionssortering
ParkeringJa

Om fastigheten

Navet ligger lättillgänglig från E4:an vid trafikplats Ryhov och strax söder om länssjukhuset. Fastigheten angränsar också till naturreservatet Strömsberg med sin vackra lövskog och många bäckraviner är ett populärt rekreationsområde. På fastigheten finns bland annat ett First Hotel med 111 rum, Circle K bemannad bensinstation, Blomsterlandet och två restauranger, Jureskogs och KFC.

Allmän info
Fastigheten rymmer totalt ca 13 000 kvm verksamhetsytor. Betydande om markparkering finns.

Fastigheten är den första av de fyra Eurostop-komplexen som byggdes i Sverige i början av 1990-talet. Hotelldelen är Jönköpings fjärde högsta byggnad.

Andra hyresgäster i fastigheten: Gibon, PS Kommunikation, Faham Service och utbildning, Alfort & Cronholm, Blomsterlandet, Reko-shoppen, Circle K, First Hotell Jönköping.

Närservice
I närområdet hittar du restauranger, gym, handel, City Gross, Coop, Systembolaget, apotek och hotell. Bra bussförbindelser finns.

Teknisk info
Fjärrvärme, komfortkyla och källsortering. Internetanslutning via fibernät.

Avstånd

Centrum
3 km
Buss
75 m
Tillgänglighet
Ja*
Park
500 m
Vatten
1,2 km
Gångstråk
25 m
Restaurang
20 m
Affär
20 m
Parkering
20 m
* Lokalen är tillgänglighetsanpassad enligt de normer som fanns när lokalen senast renoverades. Vid ny lokalanpassning förhåller vi oss till regler som gäller idag.

Intresseanmälan


    Läs Cerneras villkor om behandling av personuppgifter

    Kontakt

    VD Oskar Malmén

    Oskar Malmén

    Vd
    Mobil: 073-097 40 08
    oskar.malmen@cernera.se